З а г а л ь н а   і н ф о р м а ц і я

 

За ініціативою студентів, підтриманою благословенням єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта (Бевцика), у травні 2007 року було створено молодіжне об’єднання, яке на перших порах зосереджувалось на розширенні церковного кругозору слухачів та проходило як «чаєпітіє».

Ідея про перетворення молодіжної організації в молодіжне Братство почала зароджуватись після приходу на зустрічі ієрея Віктора Палоша, який з середини жовтня 2007 року почав проводити бесіди з молоддю, запрошуючи на них інколи і інших представників священства та монашества єпархії.

 

В грудні 2007 року на Мукачівську єпархію був призначений новохіротований єпископ Феодор (Мамасуєв), який за короткий час управління довів, що основну надію на майбутнє Церкви він покладає на молодь. Тому з початку 2008 року всі ідеї про створення Братства він щиро підтримав та благословив молодіжне Братство на честь апостола Закарпатського краю преподобного Алексія Карпаторуського, призначивши його головою ієрея Віктора Палоша (указ № 48 від 11 січня 2008 року).

 

У відповідь молодь активно підтримала благословення владики  та отця Віктора на майбутню соціальну, духовно-просвітницьку та місіонерську діяльність. Відразу були організовані перші збори Братства, на яких було організовано структуру, визначено основні напрямки роботи, обрано старосту - Ониська Олександра.  

Структура Братства складається з відділів: організаційного, місіонерського, соціального служіння та благодійності, та культурно-мистецького. Крім того, при братстві діє хор, бібліотека, відео- та аудіотека, прес-служба, сайт, відкрито сторінку в соціальній мережі «В контакті». Братство має свого юриста та казначея.

В рамках роботи Братства проводяться просвітницька та соціальна робота, організовуються паломницькі поїздки та літні табори, а також театралізовані вистави до великих свят.

Щовівторка о 18.00 молодь збирається для спілкування, під час якого проводиться слухання лекцій та перегляд фільму на відповідну тематику. Зустрічі проводяться  за адресою: м. Ужгород, вул. Минайська, 16, аудиторія Закарпатського навчального центру (5 поверх).